Menü
Hesabım Kapat
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
BANYO NASIL TEMİZLENİR? || EN İYİ İPUÇLARI
13.06.2023

BANYO NASIL TEMİZLENİR? || EN İYİ İPUÇLARI

Özen ve dikkat eksikliği , zaman içinde banyonuzda kalıcı hasara yol açabileceğinden, banyonuza bakmak önemlidir.

Temiz bir banyo ortamı hepimizin arzu ettiği ortamdır. Ancak, banyo malzemelerinin bir kısmı kir, küf ve pas tutabilir. Özen ve dikkat eksikliği sonucu oluşan bu durumlarda, banyonuzda kalıcı hasarlar meydana gelmemesi için, bazı bakımların yapılması zaruridir. Bunun için, çeşitli kimyasallar yerine evinizde bulunan sirke'yi kullanabilirsiniz.

Kireçleri Kaldırın

Beyaz sirke ile bir bez veya mutfak havlusu ıslatarak, krom muslukların etrafındaki kurumuş tortulardan kurtulun. Daha zor lekeler için musluğun etrafına sarın ve bir gece öylece bırakın. Ardından ılık sabunlu suyla iyice durulayın. Daha da inatçı lekeler varsa -ürüne zarar vermeden- bunları bir diş fırçası ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Muslukları parlatın

Armatürler yakında soda ve limon suyundan bir bikarbonat hamuru yaparak çok netleşmiş görünebilir. Armatürleri hafifçe fırçalayın, birkaç dakika bekletin ve ardından temiz bir bezle parlatın.

Aynalar

Yumuşak bir sirkeli bez yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Klozetler

Klozetteki tüm kir ve lekelerden kurtulmak için temizliğe başlarken ilk olarak sifonu çekin.
Klozet oturağını kaldırın ve çamaşır suyu gibi yoğun kıvamlı ve mikropları öldürmede etkili bir dezenfektanı klozetin iç kısmındaki bölgelere - kenarlarına ve girintilerine temas edecek şekilde- dökün.

Çamaşır suyunu, tuvalet fırçası yardımıyla ovun ve yayılmasını sağlayın. Ardından fırçayı kenara bırakarak yarım saat kadar bekleyin.

Bu arada, yandan klozet kapağını kapattıktan sonra çeşitli antibakteriyel kimyasallar kullanarak, bez ile klozetin dış yüzeyini ve su deposunu temizleyin. Kapağı

kaldırarak kapağın iç kısmına da aynı temizliği uygulayın.
Sifonu çekmeden önce tuvalet fırçası ile kirli ve lekeli kısımlara öncelik vererek klozetin içini tekrar fırçalayın.

Sifonu çekin. Su tasarrufu sağlamak için akan suda fırçanızı temizleyebilirsiniz.

Duş Başlıkları

Kireç, duş başlıkları kolayca tıkayabilir. Bunu önlemek için duş başlığınızı bir gece sirkeli su çözeltisinde bekletebilirsiniz. Suyun kireçli bölgelerde her ay tekrarlamanızda fayda var.

Lavabolar

Sadece sirke, kabartma tozu ve sıcak su kullanarak lavabonuzun kirecini kaldırabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
BANYO TASARIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
BANYO TASARIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Banyo, evin herkesin günlük yaşamında sıkça kullandığı önemli bir alanıdır. Bu nedenle, banyo tasarımı, hem işlevsel hem de estetik açıdan dikkatlice düşünülmesi gereken bir konudur. İşte banyo tasarımının incelikleri hakkında bir göz atalım.

Devamını Oku
11.09.2023
BANYO NASIL TEMİZLENİR? || EN İYİ İPUÇLARI
BANYO NASIL TEMİZLENİR? || EN İYİ İPUÇLARI

test

zen ve dikkat eksikliği , zaman içinde banyonuzda kalıcı hasara yol açabileceğinden, banyonuza bakmak önemlidir. Temiz bir banyo ortamı hepimizin arzu ettiği ortamdır. Ancak, banyo malzemelerinin bir kısmı kir, küf ve pas tutabilir. Özen ve dikkat eksikliği sonucu oluşan bu durumlarda, banyonuzda kalıcı hasarlar meydana gelmemesi için, bazı bakımların yapılması zaruridir. Bunun için, çeşitli kimyasallar yerine evinizde bulunan sirke'yi kullanabilirsiniz.

Devamını Oku
13.06.2023
KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN VERİMLİ ALAN KULLANIMI
KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN VERİMLİ ALAN KULLANIMI

test

Banyonuz yeterince geniş olmayabilir veya banyonuz çeşitli dekorlarla veya yanlış yerleşimler sonucu çok küçük görünebilir. En küçük detayı bile atlamadan yapacağınız değişikliklerle istediğiniz banyoyu yapabilirsiniz.

Devamını Oku
13.06.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.